GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 9513521
*
nr 951 3521
Skål
keramik, märkt HS, 1950-tal, höjd: 10 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2015
kl 18:57:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 21:55:30
1
150 kr
30/3 18:03:49
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik märkt hs skål
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:48
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18
-
2026 Skål
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:24
-
6043 Skål
Wedgwood, Tidigt 1900-tal, Tillskriven Daisy Makei..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:21
*
Skål
nr 951 3521
Skål
keramik, märkt HS, 1950-tal, höjd: 10 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 21:55:30 | 1 | 150 kr |
30/3 18:03:49 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik märkt hs skål
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:48 -
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34 -
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18 -
2026 Skål
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:24 -
6043 Skål
Wedgwood, Tidigt 1900-tal, Tillskriven Daisy Makei..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:21